Generální partner Další partneři
Ptáme se 3 19. prosince 2016

Mládí a zdraví s mořským kolagenem

inca_collagen_i_63769-rt-1 Každý z nás touží po zdraví, ale nejčastěji až ve chvíli, kdy se něco pokazí. Správná prevence přitom dokáže předejít mnoha těžkostem. Jednou z cest k udržení zdraví je čistý kolagen bez přísad. Tento mořský zázrak nám v rozhovoru představila Romana Ljubasová, majitelka společnosti.

 

Co přesně znamená Inca Colagen?

Inca Collagen je doplněk stravy, který obsahuje 100 % čistý mořský BIO-AKTIVNÍ kolagen bez přísad. Inca Collagen ovlivňuje buněčnou obnovu, regeneraci a výživu chrupavek, kloubů, kostí, pleti, kůže, nehtů a vlasů. Lidské tělo kolagen přirozeně tvoří. Jeho produkce se ale po 25. roce snižuje. Nedostatek kolagenu se projevuje stárnutím – vznikají vrásky, vlasy ztrácejí lesk, stav kostí se zhoršuje, ochabuje svalstvo a objevují se i další nežádoucí změny. Doplněním kolagenu tento proces významně zpomalíte.

Proč je zrovna mořský kolagen takto účinný?

Jeho jedinečnost je v tom, že si zachovává i po jeho zpracování strukturu trojité spirály, tzv. helisy, která je typická jen pro bílkoviny živých organismů. BIO-AKTIVNÍ kolagen, který má též přívlastky „živý“ a „biologicky aktivní“, je nejvíce podobný lidskému kolagenu.

Jak se kolagen vyrábí?

Kolagen se dá získat různými způsoby. Inca Collagen se zpracovává tak, aby byla zachována jeho biologická hodnota tzv. studenou technologií. Touto technologií je vyextrahovaný vysoce kvalitní kolagen, se zachovanou biologickou strukturou.

Co přesně užívání produktu v mém těle ovlivní?

Inca Collagen působí pozitivně na celou řadu tkání. Např. na pokožku, vlasy, nehty, klouby, kosti, chrupavky… Může vám pomoci s celou řadou potíží – od bolestí kloubů, zad, vyhlazení celulitidy, přes lámavé nehty a nekvalitní vlasy až po třeba paradentózu. Máme celou řadu spokojených zákazníků, kteří nám s překvapením hlásí další a další pozitivní účinky, které nikdo dopředu nečekal.

Jaká je doporučená dávka?

Balení Inca Collagenu obsahuje 30 zlatých sáčků. V každém se nachází 3 000 mg Bio-Aktivního hydrolyzovaného kolagenu z mořských ryb. Balení by vám mělo vydržet měsíc. Maximální doporučená denní dávka je 10 000 mg. Pokud ale nemáte závažnější zdravotní problémy, 3 000 mg denně vám bude stačit.

Je lepší užívat kolagen jako kúru, nebo jako trvalý doplněk stravy?

To záleží na výchozím stavu. Pokud Inca Collagen berete spíše z kosmetických důvodů, bude stačit, když si nasadíte 1-3 měsíční kúru dvakrát třikrát do roka. Pokud ale máte závažnější potíže, jako třeba chronické bolesti kloubů, artrózu 1. nebo 2. stupně, lupénku, atopický ekzém a podobně, bude lepší kolagen nevysazovat.

Když se kolagen rozpustí, má nějakou chuť?

Ne. Nebo možná velice slabou – jako kdyby voda ve sklenici už chvilku stála. K Inca Collagenu rozpuštěném ve vodě si klidně můžete i něco přidat – ovocnou šťávu, sirup… Kolagen si klidně přisypejte i do vašeho oblíbeného smoothie. Jen si dejte pozor na perlivé nápoje a na grapefruitovou šťávu – ta má vliv na vstřebávání kolagenu a proto je její použití s Inca Collagenem nevhodné. Pro lepší vstřebávání kolagenu do těla, doporučujeme užívat Inca Collagen spolu s vitamínem C.

Jak jste kolagen vůbec objevila?

Aby se mohla narodit první krabička Inca Collagenu, něco starého předtím muselo skončit… Byla jsem v osobní krizi. Skončilo mi manželství a měla jsem 5m3_9492-edit_2560p_logoperfektně fungující firmu, která už tolik nepotřebovala můj dohled a nepomáhala mi posouvat se osobnostně někam dál. A tak jsem si prostě ze dne na den sbalila kufr a odletěla jsem do Thajska, což se později ukázalo jako jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě. Víte, já nevěřím na náhody. V Thajsku jsem si v místní lékárně koupila kolagen pro regeneraci pokožky po opalování a zjistila jsem, jak skvěle na mě působí. Neváhala jsem a začala jsem kolagen s nadšením a do detailů studovat.

Po nastudování obrovského množství materiálů o účincích kolagenu a o tom, který druh kolagenu je pro lidský organismus nejlepší, jsem se vydala na exkurzi do thajské továrny, kde se kolagen vyrábí. Věděla jsem, že je důležité, aby se kolagen vyráběl zastudena a z mořských ryb – jedině tak se dosáhne nejvyšší kvality a lidské tělo jej použije stejně, jako by si ho vyrobilo samo. Bohužel jsem narazila na překážku, se kterou jsem nepočítala. Kvůli spoustě předpisů a byrokratických peripetií se ukázalo jako nemožné kolagen z Thajska do České republiky dovážet. A jinde se nevyráběl v tak vysoké kvalitě.

Než abych slevila z nároků na kvalitu, rozhodla jsem se pokusit se o vlastní výrobu. Usmálo se na mě štěstí a ani jsem nevěděla jak a seděla jsem naproti majiteli jedné významné farmaceutické firmy a líčila jsem mu, jak se svým kolagenem změním svět k lepšímu. Ten na to řekl jen: „ženská, vy mě bavíte“. Pak stačilo dořešit logistiku a další potřebné věci a první krabička Inca Collagenu – české značky kolagenu – byla na světě.

c27000999_ocp

Videomedailonky

vítězek 10. ročníku OCP

Eva Hronová

REVATECH

1. MÍSTO

Malá společnost

Zdenka Homolová

NEREZ CIDLINA

1. MÍSTO

Střední společnost

Lucie Tomášková

LT Sezam

1. MÍSTO

Velká společnost

Darina Vodrážková

DAQUAS

CENA ČSOB

VÝJIMEČNÁ PODNIKATELKA

Eva Dokoupilová

MEDICAL PLUS

CENA ZA INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ

pod patronací České pojišťovny

Michaela Povýšilová

TECHNOAQUA

CENA ZA DIGITÁLNÍ TRANSFORMACI

pod patronací Microsoft,

Sylva Jílková

TERMSTAV

VÝJIMEČNÝ RŮST FIRMY