Generální partner Další partneři
MARTA NOVÁKOVÁ

MARTA NOVÁKOVÁ

Funkce: předsedkyně představenstva U&Sluno a. s., prezidentka SOCR ČR, viceprezidentka HK ČR

Motto: "SE" má dovolenou, práci musím vždy někomu konkrétnímu zadat!

Představení:

Vystudovala Vysokou školu báňskou v Ostravě, Fakultu ekonomickou, obor Systémové inženýrství.

Specializuje se na oblasti řízení a firemní strategie SME; management změn; informační technologie a procesy pro tržní segment Retail/Distribution, podporu start-up firem; finanční investování v oblasti informačních technologií, vzdělávání a zemědělství. Absolvovala Marketing a management na Scheffield Hallam University. Mluví anglicky a rusky.

Po absolvování VŠ až do roku 1991 pracovala v řetězci obchodních domů PRIOR. Je předsedkyní představenstva a majitelkou společnosti U&Sluno a.s., která se specializuje na vývoj a implementaci informačních systému podporujících podnikové procesy v maloobchodních, velkoobchodních a distribučních společnostech a ředitelkou a spolumajitelkou společnosti Language Planet s.r.o. provozující mezinárodní mateřskou školu Villa Luna. Zároveň je spoluinvestorkou start up projektu Break2Win, který vytvořil světově unikátní SW na vyhodnocování tenisových zápasů.

V roce 2014 byla zvolena prezidentkou Svazu obchodu a cestovního ruchu České republiky a za Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR byla kooptována v roce 2015 do představenstva HK ČR. Na letošním Sněmu HK ČR byla zvolena vice-prezidentkou HK ČR a bude mít na starosti podnikání v obchodě, službách a problematiku vzdělávání.

V roce 2016 vyhrála Ocenění česká podnikatelka v kategorii Velká firma. Letos byla oceněna prestižním titulem Manažerka roku 2016.

Svou účastí v projektu Ocenění českých podnikatelek jsem si uvědomila, kolik žen se zcela nenápadně věnuje podnikání, mnohdy v typicky „mužských“ oborech, jak jsou úspěšné a přitom neuvěřitelně skromné. Počet hodnocených podnikatelek v projektu OCP každoročně stoupá a stoupá i úroveň a kvalita přihlášených firem. Proto se velmi ráda ujmu hodnocení některých projektů a budu se podílet na velmi obtížném úkolu, vybrat pro rok 2017 ty nejlepší.