Generální partner Další partneři
EVA SVOBODOVÁ

EVA SVOBODOVÁ

Funkce: generální ředitelka Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Motto: Pokud je člověk pilný, pracovitý a houževnatý, výsledek se musí dostavit.

Představení:

Eva Svobodová vystudovala komerční právo, základy práva EU, management a marketing na Institut of Technology, Sligó, Irsko v rámci EPI-Evropského polytechnického institutu, dále management a marketing na ESMA Barcelona-Escuela Superior de Management y Administración v rámci Czech Management Institute Praha. Od r. 1990 se pohybuje ve sféře zaměstnavatelských organizací, působila 15 let na Svazu průmyslu a dopravy České republiky v pozici projektového manažera a ředitelky kanceláře GŘ (agenda představenstva, vedení zahraničních podnikatelských misí doprovázejících vládní představitele, protokol, zahraniční kancelář CEBRE apod.). Od r. 2006 je generální ředitelkou Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (www.amsp.cz). Asociace je založená na nezávislosti, odbornosti a praxi,  výrazně posílila svou členskou základnu a svůj vliv, zastupuje zájmy cca 254.000 podnikatelských subjektů, a získala významné pozice v evropských institucích. Eva Svobodová je členkou řady poradních orgánů a pracovních skupin ministerstev a dalších institucí za stranu podnikatelské sféry a podílí se na přípravě stěžejních dokumentů asociace.  Je angažována v porotách řady podnikatelských soutěžích s cílem zviditelnění a podpory malého a středního podnikání –  Štiky českého byznysu, Exportní cena DHL Unicredit, Ocenění českých podnikatelek, Design Cabinet, Festival Česká inovace, Best Innovator,  apod.  Od roku 2010 vyhlašuje asociace také svůj vlastní Grantový program pro členy AMSP ČR.

 

Osobní rozhodnutí přijetí své účasti

„Setkávám se s celou řadou velmi zajímavých podnikatelských příběhů, jejichž strůjci jsou velmi často ženy, které si ale příliš nevěří a zbytečně se podceňují. Účastí v porotě a propagací soutěže OCP i jejích finalistek v rámci naší široké členské základny i v médiích chci podpořit podnikání žen obecně a zároveň zviditelnit a ocenit snahu a píli zejména drobných firem a podnikatelů, kteří obyčejně nejsou v hledáčku médií.“

 

Důvody setrvání v porotě

Minulé ročníky byly pro mne  velmi inspirativní.  Od loňského roku realizujeme mj. několik  dotačních i jiných projektů zaměřených na ženy-podnikatelky, od letošního roku se zaměřujeme na Young Business a Family Business, což s podnikáním žen úzce souvisí, takže zde vidím potenciál zajímavého synergického efektu.