Generální partner Další partneři
Ptáme se1 06. září 2016

Ekologického oskara můžete vyhrát i vy

Ekologického oskara můžete vyhrát i vy

Úspora energií je tématem, které může mít silný dopad na naše finance i životní prostředí kolem nás. Společnost E.ON nám proto odpověděla na několik otázek k „ekologickému oskarovi“, soutěži, která odměňuje nejlepší nápady v oblasti energetické efektivity.

Jaké je poslání soutěže E.ON Energy Globe Award neboli Ekologického oskara?

Hlavním posláním soutěže je zatraktivnit oblast ekologie a energetické efektivity a motivovat firmy i širokou veřejnost k úsporám energií a ochraně životního prostředí. Soutěže ekologický oskar kombinuje edukativní prvky se zábavou.

Kdo všechno se může soutěže zúčastnit?

Zúčastnit se může opravdu každý. Firmy, školy, obce, města i jednici v domácnostech. Soutěž vyhlašuje vítěze v 5 kategoriích, které se týkají všech cílových skupin. Je důležité dodat, že přihlášení do soutěže je zcela bezplatné. Do letošního ročníku lze registrovat Vaše projekty 15. dubna 2016 na www.ekologickyoskar.cz/prihlaska

Jaká jsou kriteria hodnocení?

Každá kategorie má trochu odlišná hodnotící kritéria, ale vesměs se jedná o tato: inovativní přístup, replikační potenciál, zajímavost projektu, úspora energií / vliv na životní prostředí, popř. posouzení přínosů a nákladů projektu. Z jakého pohledu jsou projekty hodnoceny, vyplývá do značné míry už z povinných polí přihlášky.

Které kategorie budou letos vyhlášeny?

V letošním roce jsou vyhlášeny již tradiční kategorie Obec, Kutil, Firma, Mládež a Nápad a poprvé je otevřena ještě kategorie Stavba, ve které budou hodnoceny veškeré realizované energeticky úsporné stavby.

Kdo je členem poroty?

Členy poroty tvoří opět odborníci z různých útvarů Akademie věd, která i v letošním roce celé hodnocení projektů zaštítila. Konkrétní složení odborné poroty lze dohledat na webu www.ekologickyoskar.cz v sekci „O soutěži“.

Jak se ještě v činnosti společnosti E.ON projevuje ekologický trend v energetice?

Našim zákazníkům nabízíme řadu výhodných služeb, které ušetří peníze a usnadní provoz jejich firem. Jedná se například o instalaci úsporných osvětlovacích systémů, investici a provoz kogeneračních jednotek. Umíme zrealizovat komplexní a úsporná řešení jejich požadavků. Víme, že se potřeby našich zákazníků liší, každému proto navrhneme individuální řešení a odbornou pomoc.

Videomedailonky

vítězek 10. ročníku OCP

Eva Hronová

REVATECH

1. MÍSTO

Malá společnost

Zdenka Homolová

NEREZ CIDLINA

1. MÍSTO

Střední společnost

Lucie Tomášková

LT Sezam

1. MÍSTO

Velká společnost

Darina Vodrážková

DAQUAS

CENA ČSOB

VÝJIMEČNÁ PODNIKATELKA

Eva Dokoupilová

MEDICAL PLUS

CENA ZA INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ

pod patronací České pojišťovny

Michaela Povýšilová

TECHNOAQUA

CENA ZA DIGITÁLNÍ TRANSFORMACI

pod patronací Microsoft,

Sylva Jílková

TERMSTAV

VÝJIMEČNÝ RŮST FIRMY